Radost ze sebe
Dots effect

1st line
2nd line

Úrovně tepu – standard

Naše kalkulačka tepové frekvence Vám pomůže zjistit, při jaké tepové frekvenci je Vaše cvičení nejefektivnější, kdy spalujete nejvíce tuků a kdy naopak zvyšujete Vaši výkonnost.

Měření klidové tepové frekvence:
Měření KTF provádějte ihned po probuzení nejlépe ještě v posteli. Potřebujete k tomu pouze stopky. Měření provádíme na krční tepně přiložením ukazováčku a prostředníku. Netlačte na tepnu příliš, tlak by mohl vaši srdeční frekvenci snížit. Počítejte srdeční tepy po dobu jedné minuty.

Udržující / regenerační pásmo (55% - 65% TF)
Pohybové aktivity vykonáváme v intenzitě max. do 65% TF. Fyzická aktivita v tomto pásmu je ideální pro zahřátí organismu před samotným tréninkem. V tomto pásmu také nejlépe regenerujete. Nízké zatížení umožnuje velmi dobré prokrvení svalů, dostatečný přísun kyslíku a energie. Tělo také efektivně odbourává odpadní látky.
Pásmo spalování tuků (65% - 75% TF)
Pohybové aktivity na úrovni 65-75% TF patří mezi základní a nejrozšířenější tréninkové metody, při kterých rozvíjíte a pokud jste pokročilý(á) udržujete základní vytrvalost a aerobní procesy organizmu. Např. běh v této intenzitě je základním stavebním kamenem pro běžce všech výkonnostních úrovní. Z pohledu energetického krytí požadavků jasně převládají tuky, to znamená, že v tomto pásmu spalujete tuky, takže hubnete!
Pásmo rozvíjející / trénující (75% - 90% TF)
Trénink v této intenzitě (75-90% TF) ještě více rozvíjí základní vytrvalost a aerobní procesy a to zejména v první polovině zóny. V intenzitě do 80% TF posilujete nejen činnost srdce, ale i plíce. Zlepšuje se totiž jejich schopnost transportovat kyslík do krve a naopak odvádět oxid uhličitý z krevního oběhu. V této intenzitě začínáte spalovat i cukry. Svaly se ještě výrazně nezakyselují.
Pásmo zvyšování výkonnosti (nad 90% TF)
V pásmu nad 90 % TF se pohybují především ti, kteří mají výkonnostní ambice. Tréninky tohoto typu zvyšují maximální spotřebu kyslíku, v metabolismu již jasně převažují cukry nad tuky. Při této intenzitě trénujete odolnost organizmu vůči zakyselení vnitřního prostředí v důsledku narůstající koncentrace laktátu.
na osobní konzultaci.

Tepová kalkulačka pro běžnou populaci

Udržující pásmo:

113 až 134 tepů

Pásmo spalování tuků:

134 až 155 tepů

Rozvíjející se pásmo:

155 až 185 tepů

Pásmo zvyšování výkonnosti:

nad 185 tepů

Zpět na kalkulačku

Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami
Solution 1
S pohybem i bez
Solution 1
Střední věk máme rádi
Solution 1
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem
Solution 1
Připraveno pro reálný život
Solution 1

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitováni? Máme řešení pro obě varianty.

Ringsegment
Marcel, Brno
-25 kg
"Konečně vyběhnu do pátého patra bez zadýchání"
Marcel, Brno
-25 kg
"Konečně vyběhnu do pátého patra bez zadýchání"
Marcel, Brno
-25 kg
"Konečně vyběhnu do pátého patra bez zadýchání"
Ringsegment

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s Vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na hodinovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji používaném ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete Vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální váhu a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. Napořád.

Fill form

Jdeme do toho a hubnete tak, abyste nejenom skvěle vypadal(a), ale hlavně skvěle cítil(a).

Garance

Až 1,5 kg /týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů

Book
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní svačinový
jídelníček zdarma
Doctor in the pharma industry

Rezervační formulář

Ringsegment